بهترین دکتر و متخصص کامپوزیت دندان در تهران: گالری نمونه کار

بهترین دکتر و متخصص کامپوزیت دندان
فهرست محتوا
۵/۵ - (۳ رای)

بهترین متخصص کامپوزیت دندان کیست؟ چگونه می‌توانم بهترین متخصص کامپوزیت را انتخاب کنم؟ ایشان باید چه ویژگی‌هایی داشته باشند؟
آیا متخصص کامپوزیت در نتیجه ترمیم تأثیری دارد؟ مزایای انتخاب یک متخصص کامپوزیت خوب چیست؟
اگر شما نیز قصد انجام این درمان را داشته باشید به احتمال زیاد اولین دغدغه شما انتخاب دندانپزشکی است که در زمینه انجام این ترمیم با تجربه باشد و بهترین خدمات را به شما ارائه دهد.
به همین دلیل تصمیم گرفتیم که به این قبیل سؤالات پاسخ دهیم تا به شما در داشتن مناسب‌ترین انتخاب کمک کنیم.
در این مطلب کامل و مفید با ما همراه باشید تا تمام اطلاعات لازم در اختیارتان قرار داده شود و بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

متخصص کامپوزیت کیست؟

منظور از متخصص کامپوزیت، دندانپزشکی است که توانسته علاوه بر گذراندن دوره دندانپزشکی عمومی، در دوره تخصص خود، دندانپزشکی کامپوزیت را نیز پشت سر گذاشته است. معمولا دندانپزشکانی که تخصص ترمیم و زیبایی دارند، در این زمینه نیز تخصص دارند. این متخصصان با توجه به کسب مهارت و دانش در زمینه ترمیم و زیبایی، می‌توانند به راحتی این درمان را برای شما انجام دهند.

تفاوت دندانپزشک عمومی و متخصص کامپوزیت چیست؟

فرق متخصص کامپوزیت با دندانپزشک عمومی در این است که وی علاوه بر دوره ۶ ساله عمومی، باید تخصص ترمیم و زیبایی خود را هم دریافت کند. در واقع متخصص ترمیم و زیبایی، حدود ۳ تا ۴ سال به صورت تخصصی‌تر در زمینه زیبایی دندان‌ها کار می‌کند. به همین دلیل می‌تواند گزینه بهتری نسبت به دندانپزشک عمومی برای انجام ترمیم‌های زیبایی مثل کامپوزیت باشد.

کدام دکتر را برای کامپوزیت کردن دندان‌هایم انتخاب کنم؟

برای کامپوزیت کردن دندانهایم کدام دکتر را انتخاب کنم؟

اولین سؤال افرادی که تصمیم می‌گیرند دندان‌های خود را کامپوزیت کنند این است که چه دکتری را برای انجام این کار انتخاب کنند؟
خدمات ترمیمی و زیبایی دندانپزشکی شامل تکنیک‌های مختلفی است که ونیر کامپوزیت یکی از آنهاست. دندانپزشکان برای انجام این خدمات دوره‌های تخصصی می‌گذرانند و آموزش‌های لازم را دریافت می‌کنند.
بنابراین زمانی که می‌خواهید دکتر کامپوزیت دندان انتخاب کنید، یکی از مواردی که باید به آن توجه کنید این است که دندانپزشکی که انتخاب می‌کنید، تخصص لازم در این زمینه را داشته باشد.
توجه داشته باشید که مراجعه به دندانپزشک بدون تخصص در زمینه خدمات ترمیمی و زیبایی دندان‌ها، نه تنها نمی‌تواند شما را به هدف خود که داشتن دندان‌های زیبا و مروارید مانند است برساند، بلکه این احتمال نیز وجود دارد که به دندان‌هایتان آسیب بزند.

در انتخاب دکتر خوب برای کامپوزیت به چه نکاتی باید توجه کرد؟

در انتخاب دکتر خوب برای کامپوزیت به چه نکاتی باید توجه کرد؟

برای انتخاب بهترین دکتر کامپوزیت، لازم است که به برخی نکات توجه داشته باشید. این نکات عبارت‌اند از:

 1. زمانی که در حال تحقیق برای پیدا کردن یک دکتر خوب برای انجام این درمان هستید، دقت کنید که دندانپزشکی که می‌خواهید انتخاب کنید مدارک معتبر در زمینه خدمات ترمیمی و زیبایی دندان را دارد و دوره‌های تخصصی خود را در مراکز معتبر گذرانده باشد.
 2. بررسی تجربه و میزان رضایت بیماران قبلی یکی از مواردی است که می‌تواند کمک بسیار زیادی به شما در اطمینان از انتخابتان کند.
 3. داشتن کادر درمانی مجرب و مسئولیت‌پذیر در کلینیکی که به آن مراجعه می‌کنید نیز بسیار مهم است.
 4. استفاده از برند و مارک‌های معتبر و مرغوب کامپوزیت نتیجه مستقیمی در کیفیت ترمیم و میزان زیبایی آن دارد، به همین دلیل بهتر است که از قبل با تحقیق در مورد بهترین برندهای ونیر دندان، آنها را شناخته و زمانی که در حال تحقیق درباره دکتر خوب برای انجام این ترمیم هستید از ایشان بپرسید که از چه برندی استفاده می‌کنند.
 5. کلینیک‌های دندانپزشکی مختلف ممکن است نرخ‌های متفاوتی برای انجام این ترمیم ارائه دهند. بنابراین شما با توجه به نکاتی مانند سابقه دندانپزشک، تجهیزات کلینیک، نوع و برند کامپوزیتی که استفاده می‌کند و … از عادلانه بودن قیمت اعلام شده مطمئن شوید.
 6. یک دندانپزشک خوب پیش از انجام هر روش درمانی و یا ترمیمی شرایط دهان و دندان بیمار را مورد بررسی قرار می‌دهد. با انجام این کار مناسب بودن و یا نبودن کامپوزیت برای ترمیم دندان‌ها را مورد ارزیابی قرار می‌دهد و همچنین در صورتی که متوجه پوسیدگی دندان و یا عفونت لثه شود، قبل از شروع فرایند آنها را درمان می‌کند. در غیر این صورت سلامت دهان و دندان شما به خطر خواهد افتاد. با توجه به نکات ذکر شده اگر متوجه شدید که دندانپزشک به این مورد توجه ندارد، باید در انتخاب خود تجدید نظر کنید.

ویژگی‌های بهترین متخصص کامپوزیت دندان

دندانپزشک متخصص کامپوزیت دندان چه ویژگی هایی دارد؟

بهترین متخصص کامپوزیت دندان دارای ویژگی‌های زیر است:

 1. در جلسه اول که برای معاینه و مشاوره اختصاص داده می‌شود، دقت و زمان کافی را به کار می‌برد و با صبر و حوصله به تمام سؤالات بیمار در این زمینه پاسخ می‌دهد.
 2. ایشان علاوه بر این، هنگام انجام درمان نیز آن را با دقت و حوصله زیاد انجام می‌دهد تا نتیجه کار ظریف و زیبا شود و کار خود را با عجله و شتاب زده انجام نمی‌دهد.
 3. یک دندانپزشک خوب و متعهد نه تنها برای انجام این ترمیم، بلکه برای انجام سایر روش‌های درمانی و ترمیمی از بهترین و مرغوب‌ترین متریال استفاده می‌کند.
 4. استفاده از علم و دانش به روز در انجام ترمیم و درمان دندان‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است و بهترین متخصص‌های دندانپزشکی همواره برای به روز نگه داشتن اطلاعات و دانش خود در دوره‌های آموزشی معتبر شرکت می‌کنند.
 5. استفاده از تجهیزات و امکانات پیشرفته و به روز در افزایش کیفیت کار و سلامتی دهان و دندان بیمار نقش بسیار مؤثری دارد، بنابراین یک متخصص کامپوزیت خوب همواره سعی می‌کنید که از بهترین و پیشرفته‌ترین ابزارها و تجهیزات برای بیماران خود استفاده کند.
 6. دندانپزشک خوب و متعهد هزینه‌های غیر واقعی برای انجام درمان‌ها و خدمات ترمیمی از بیماران دریافت نمی‌کند و همواره برای انجام این خدمات نرخ‌های عادلانه و منصفانه تعیین می‌کند.
 7. وقت شناس بودن و حضور به موقع در مطب و همچنین تعیین بهترین روز و ساعت برای مراجعه افراد به کلینیک و در واقع ارزش قائل بودن برای زمان بیمار از دیگر ویژگی‌های خوب و مهم بهترین دندانپزشکان است.
 8. داشتن کادر درمانی با تجربه، دلسوز و با برخورد مناسب از دیگر ویژگی‌های مطب بهترین دندانپزشکان و متخصصان کامپوزیت است.
 9. یک متخصص کامپوزیت خوب کار خود را به گونه‌ای انجام می‌دهد که اغلب بیماران رضایت خود را از نتیجه درمان و ترمیم خود اعلام می‌کنند.
 10. فراهم کردن شرایط خوب و مناسب در مطب و تمیز بودن محیط برای حفظ سلامتی و راحتی بیشتر بیماران از دیگر ویژگی‌های بهترین متخصص کامپوزیت است.
 11. یک دکتر خوب کامپوزیت سعی می‌کند با ارائه تخفیفات و همکاری با شرکت‌های بیمه مختلف شرایط مناسب‌تری برای بیماران خود جهت پرداخت هزینه‌ها و انجام درمان‌ها فراهم کند.

چه زمانی باید به متخصص کامپوزیت مراجعه کرد؟

در صورتی که بخواهید این درمان به بهترین نحو ممکن برایتان انجام شود، بهتر است حتما یک متخصص کامپوزیت خوب را برای این درمان انتخاب کنید. دندانپزشکان عمومی ممکن است چنین خدماتی ارائه کنند، اما به هیچ عنوان تجربه و تخصص یک متخصص را نخواهند داشت. به همین دلیل پیشنهاد ما این است که یک متخصص کامپوزیت را برای این کار انتخاب کنید.

روش‌های مناسب برای انتخاب بهترین متخصص کامپوزیت دندان

روش‌های مناسب برای انتخاب بهترین متخصص کامپوزیت دندان

برای انتخاب بهترین متخصص کامپوزیت باید تحقیقات لازم در این خصوص را انجام دهید و با استفاده از اطلاعاتی که جمع آوری می‌کنید، مناسب‌ترین و بهترین انتخاب را داشته باشید. در ادامه راهنمایی‌های لازم درباره روش‌های تحقیق در این زمینه را بیان کرده‌ایم:

 1. جست و جو در اینترنت و وب سایت‌های مختلف

  یکی از روش‌های به روز و مفیدی که امروزه اغلب افراد برای انجام تحقیقات در زمینه‌های مختلف و کسب اطلاعات لازم از آن استفاده می‌کنند، جستجو در اینترنت است.
  برای پیدا کردن بهترین دکتر کامپوزیت دندان می‌توانید نام دندانپزشکی که جزء لیست انتخابی شما است را در اینترنت سرچ کنید و با ورود به وب سایت ایشان، مطالب و اطلاعاتی که در وب سایت خود درج کرده‌اند را مورد ارزیابی قرار دهید.
  علاوه بر این برخی از دندانپزشکان تصاویری از نمونه کارهای خود را در وب سایت قرار می‌دهند که شما می‌توانید با مشاهده آنها، نمونه کارهایشان را ببینید.
  همچنین امکان مشاهده نظرات سایر بیماران و مراجعه کنندگان ایشان را خواهید داشت.
  یکی دیگر از امکانات این نوع جست و جو این است که به راحتی می‌توانید به آدرس و شماره تلفن مطب دندانپزشک مورد نظرتان دسترسی پیدا کنید و پس از تماس با آنها، یک نوبت ویزیت و مشاوره دریافت نمایید.

 2. جستجو در فضای مجازی مانند اینستاگرام

  امروزه اغلب پزشکان و دندانپزشکان صفحاتی را در فضای مجازی مانند اینستاگرام تشکیل داده‌اند که در آنها اطلاعاتی را در زمینه کاری و فعالیت‌های خود منتشر می‌کنند.
  یکی از مواردی که متخصصان کامپوزیت با افراد دنبال کننده خود به اشتراک می‌گذارند، تصاویری از نمونه کارهای خود است.
  در قسمت پایین این تصاویر افراد نظرات خود را اعلام می‌کنند که با مطالعه این نظرات می‌توانید از میزان رضایت آنها از کار دندانپزشک اطلاعات لازم را به دست آورید و یا درباره تجربه آنها سؤالاتی را بپرسید و گفتگویی داشته باشید.

 3. پرس و جو از دوستان و آشنایان

  پرس و جو از دوستان، آشنایان و اطرافیان از دیگر روش‌های بسیار خوبی است که می‌تواند به شما کمک کند تا با خیال راحت‌تری متخصص کامپوزیت خود را انتخاب کنید.
  این دسته از افراد عموماً با صداقت کامل درمورد تجربه خود با شما صحبت می‌کنند و راهنمایی‌های لازم را در اختیارتان قرار می‌دهند.

 4. راهنمایی گرفتن از یک دندانپزشک عمومی

  دندانپزشکان عمومی با داشتن شناخت خوب و با توجه به ارتباطی که با همکاران خود دارند، می‌توانند از میان همکاران خود کسانی که بهترین کار را در زمینه کامپوزیت ارائه می‌دهند را به شما معرفی کنند.

نقش متخصص کامپوزیت در ماندگاری ترمیم

میزان ماندگاری ونیر دندان‌ها تحت تأثیر موارد مختلفی قرار می‌گیرد. از جمله این موارد می‌توان به نوع و برند کامپوزیت، کیفیت آن، جنس دندان‌های بیمار و شرایط دهان و دندان او، میزان دقت و توجه بیمار به مراقبت‌های پس از آن و … را نام برد.
با این حال نمی‌توان نقش دندانپزشک را در میزان ماندگاری کامپوزیت نادیده گرفت. زیرا نحوه نصب ونیر، میزان دقتی که دندانپزشک حین انجام ترمیم به کار می‌برد و مهارت او، تأثیر بسیار زیادی در دوام و ماندگاری کامپوزیت دارد.

مزایای انتخاب بهترین متخصص کامپوزیت برای انجام این ترمیم

انتخاب بهترین متخصص کامپوزیت چه مزایایی دارد؟

همان‌طور که پیش‌تر نیز بیان کردیم، دندانپزشکان برای انجام این ترمیم‌ها دوره‌های آموزشی را می‌گذرانند تا تخصص و مهارت لازم برای انجام این کار را به دست آورند.
به همین دلیل است که توصیه می‌شود برای انجام این کار بهتر است که به متخصص کامپوزیت مراجعه کنید.
با توجه کردن به این موضوع از مزایای زیر بهره‌مند خواهید شد:

 1. اطمینان از استفاده از بهترین برند ونیر دندان

  با انتخاب بهترین متخصص کامپوزیت مطمئن خواهید بود که از بهترین متریال برای انجام ترمیم دندان‌هایتان استفاده خواهد شد.

 2. تضمین رضایت از نتیجه ترمیم

  به دست آوردن نتیجه مطلوب و زیبا از ترمیم نیاز به مهارت، دقت و ظرافت کار دندانپزشک دارد که متخصص خوب کامپوزیت می‌تواند با تضمین رضایت از نتیجه ترمیم، این کار را برای شما انجام دهد.

 3. کاهش هزینه‌ها و صرفه جویی در آنها

  همان‌طور که پیش‌تر نیز بیان کردیم با انتخاب بهترین متخصص کامپوزیت نیاز نیست که هزینه‌های بالا و غیر واقعی را برای ترمیم دندان‌های خود پرداخت کنید.
  علاوه بر این ایشان با ارائه بهترین خدمات به حفظ هزینه‌های شما کمک کرده و همچنین نیاز نیست هزینه‌های اضافی بابت اصلاح مشکلاتی که در اثر خطاهای دندانپزشک به وجود می‌آیند، پرداخت کنید.
  عدم استفاده از مواد با کیفیت، نداشتن دقت کافی در تمیز کردن دندان‌ها که می‌تواند منجر به پوسیدگی دندان زیر کامپوزیت شود و … از جمله خطاهایی هستند که با ایجاد عوارض برای بیمار، هزینه‌های جانبی و اضافی برای او به وجود می‌آورند.

 4. پیشگیری از ابتلا به عوارض کامپوزیت

  کامپوزیت دندان در برخی موارد بر اثر عدم استفاده از مواد با کیفیت، بی دقتی دندانپزشک حین انجام ترمیم و … می‌تواند عوارضی را برای بیمار داشته باشد که با انتخاب بهترین متخصص کامپوزیت از این عوارض پیشگیری کنید.

 5. حفظ سلامت دهان و دندان بیمار

  یک دندانپزشک خوب پیش از شروع فرایند ترمیم، وضعیت دهان و دندان بیمار را به طور کامل مورد بررسی قرار می‌دهد و در صورتی که انجام این درمان برای فرد مناسب نباشد، این موضوع را به ایشان اطلاع داده و راه‌های جایگزین بهتری را پیشنهاد خواهد داد.
  علاوه بر این اگر فرد دچار بیماری‌ها و مشکلات لثه و دندان (هرچند جزئی) باشد، ابتدا آنها را درمان می‌کند و سپس کامپوزیت را نصب می‌نماید. به این ترتیب به حفظ سلامت دهان و دندان بیمار کمک می‌کند.

 6. کاهش مدت زمان انجام ترمیم

  متخصص کامپوزیتی که در زمینه انجام این کار تجربه و مهارت بالایی داشته باشد، سرعت بیشتری در نصب ونیرها خواهد داشت.
  به همین دلیل می‌تواند ترمیم دندان‌ها را در مدت زمان کوتاه‌تری به پایان برساند و نیاز نیست که بیمار مدت زمان زیادی را برای انجام درمان خود در مطب بگذراند و یا نیاز به مراجعه‌های بعدی برای تکمیل ترمیم پیدا کند.

توصیه‌های بهترین متخصص کامپوزیت دندان

بهترین متخصص کامپوزیت دندان پس از آنکه درمان شما را انجام داد خود را موظف می‌داند که حتماً توصیه‌ها و راهنمایی‌های لازم پس از درمان را به شما ارائه دهد.
برخی از توصیه‌های ایشان عبارت‌اند از:

 1. محدود کردن مصرف نوشیدنی‌ها و خوراکی‌های رنگی که رنگ دندان‌ها و کامپوزیت را بسیار سریع تحت تأثیر قرار می‌دهند و موجب تغییر آن می‌شوند.
 2. پرهیز از گاز زدن مواد غذایی و خوراکی‌های سفت، زیرا می‌توانند موجب لب پر شدن یا شکستن کامپوزیت شوند.
 3. توجه به تاریخ مراجعه بعدی برای انجام مرتب چکاپ دندان‌ها و کامپوزیت‌ها جهت اطمینان از سلامت آنها یکی دیگر از توصیه‌های مهم ایشان است.
 4. برای حفظ سلامتی، زیبایی و درخشندگی کامپوزیت‌ها تأکید می‌شود که از انجام پالیش‌های دوره‌ای غافل نشوید.
 5. رعایت بهداشت دهان و دندان از دیگر موارد بسیار مهمی است که توجه زیاد به آن توصیه می شود و باید آن را جدی بگیرید.

درآمد متخصص کامپوزیت

مطمئنا درآمد یک متخصص از دندانپزشک عمومی بیشتر است. با این وجود، عوامل زیادی در درآمد یک متخصص کامپوزیت تاثیرگذاراند. به عنوان مثال، شهری که متخصص در حال فعالیت در آن است، تاثیر بسیار زیادی در درآمد وی خواهد داشت. طبعا درآمد بهترین دکتر دندانپزشک برای کامپوزیت در تهران نسبت به بهترین متخصص در سایر شهرهای ایران بیشتر است. همچنین، میزان شهرت دندانپزشک می‌تواند درآمد وی را تحت‌الشعاع قرار دهد. یکسری عوامل دیگر مثل مهارت، موقعیت مطب و … نیز سبب تفاوت در درآمد متخصصان این حوزه می‌شوند.

نمونه کار کامپوزیت دندان

تصاویر نمونه قبل و بعد از کامپوزیت دندان به زودی به روز رسانی می‌شود.

سؤالات متداول

 1. یک کلینیک دندانپزشکی خوب برای کامپوزیت باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

  یک کلینیک خوب برای انجام این درمان باید از کادر درمان با تجربه، حرفه‌ای، صبور و خوش برخورد تشکیل شده باشد و کار بیماران را با صبر، حوصله و دقت زیاد انجام دهد.

 2. برای اصلاح کدام مشکلات دندان‌هایم به متخصص کامپوزیت مراجعه کنم؟

  مشکلات ظاهری دندان‌هایتان از جمله لب پر شدگی، بد رنگی، وجود فاصله بین آنها، کجی جزئی، شکستگی و ترک خوردگی را می‌توانید با کامپوزیت ترمیم کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
تازه ترین مطالب
میزان پیشرفت خواندن شما
فهرست محتوا
به مناسبت افتتاح

شعبه جدید

تخفیف 30% + ویزیت رایگان