طرح لبخند هالیوودی | مزایا، روشها، ماندگاری و هزینه طرح لبخند هالیوودی | مزایا، روشها، ماندگاری و هزینه

طرح لبخند هالیوودی | مزایا، روشها، ماندگاری و هزینه

شنبه, 17 آبان 1399 ساعت 14:16
این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)

 یکی از مهم ترین مواردی که افراد به آن توجه دارند، زیبایی می باشد. صورت در زیبایی اهمیت بسیار داشته و لبخند از جمله موارد مهمی است که در زیبایی صورت بسیار تاثیر گذار است. زیبا بودن دندان و لب، زیبایی لبخند را به ارمغان می آورد. اصلاح طرح لبخند محبوبیت بسیاری در بین افراد داشته و اصطلاح طرح لبخند هالیوودی بسیار چالش برانگیز شده است. این نام برگرفته از لبخند زیبایی بازیگران هالیوود می باشد. منظور از این اصطلاح، داشتن دندان های صاف و شفاف می باشد که تاثیر به سزایی در زیبا نشان دادن فرم دهان فرد دارد. برای داشتن لبخند زیبا و دندان هایی سالم و بدون نقص روش های مختلفی وجود دارد که در ادامه مقاله به بررسی آن ها می پردازیم. 

طرح لبخند هالیوودی چیست؟

طرح لبخند هالیوودی چیست؟

در صورت داشتن دندان های مرتب، تمیز و صاف، لبخند بسیار زیبا تر می شود و اعتماد به نفس فرد را بالا می برد. این لبخند دلپسند به اصطلاح، لبخند هالیوودی نامیده می شود. داشتن دندان هایی نامرتب از زیبایی چهره و لبخند می کاهد. در سال های قبل برای زیبایی بیشتر چهره، بازیگران از روکش های دندانی استفاده می کردند. به این صورت که به مدت چند ساعت بر روی دندان های بازیگران قرار داده می شد و بعد از اتمام فیلم برداری از روی دندان آن ها برداشته می شد. پس از آن بازیگران برای داشتن این لبخند زیبا به طور دائمی، به سراغ اصلاح طرح لبخند رفتند که به نام طرح لبخند هالیوودی شهرت پیدا کرد. امروزه نیز بسیاری از افراد برای داشتن لبخندی زیبا و ظاهری بی نقص به دنبال طرح لبخند هالیوودی می روند. اگر شما نیز خواستار طرح لبخند هالیوودی می باشید، باید به کلینیک دندانپزشکی مراجعه کرده و مورد معاینه دندانپزشک قرار بگیرید. باید بدانید که در صورت عادت داشتن به دندان قروچه، استفاده از براکت نامرئی مناسب تر از این روش می باشد. در صورت داشتن پوسیدگی دندان، قبل از اقدام به انجام اصلاح طرح لبخند برای درمان پوسیدگی به مطب دندانپزشکی مراجعه نمایید.

طرح لبخند هالیوودی برای چه کسانی مناسب است؟

برای افرادی که دارای دندان های تراشیده و ترک خورده هستند و همچنین کسانی که دارای شکاف بین دندان ها می باشند، طرح لبخند هالیوودی مناسب است. طرح لبخند هالیوودی برای کسانی که رنگ دندان مناسبی ندارند نیز انتخاب خوبی می باشد.

هزینه طرح لبخند هالیوودی

برای رسیدن به طرح لبخند هالیوودی، موارد متعددی تاثیر گذار می باشند، بنابراین هزینه دقیق و مشخصی برای این درمان در نظر گرفته نمی شود. محل کلینیک، داشتن بیمه درمانی، تعداد دندان درمان شده، روش درمان و نوع روش در هزینه طرح لبخند تاثیر می گذارند. هر چه قدر میزان و زمان رسیدگی به دندان ها بیشتر باشد، در این صورت هزینه بیشتر خواهد شد. برای اطلاعات دقیق تر از هزینه باید به مطب دندانپزشکی مراجعه کرده و از دندانپزشک راهنمایی بخواهید.

مزایای اصلاح طرح لبخند هالیوودی

مزایای اصلاح طرح لبخند هالیوودی

اصلاح طرح لبخند مزایایی دارد که در زیر به بررسی آن ها می پردازیم:

 1. طرح لبخند هالیوودی سبب ایجاد تغییرات و زیبایی چشمگیری در فرد می شود و می تواند از جهت سلامت و زیبایی منافع زیادی را برای او به همراه داشته باشد.
 2. انجام طرح لبخند به دلیل صاف و مرتب کردن دندان ها، باعث راحتی بیشتر در تمیز کردن و مراقبت از دندان ها می شود. این دندان ها بهداشت و سلامت بیشتری داشته و کمتر در معرض پوسیدگی قرار می گیرند.
 3. طرح لبخند هالیوودی، می تواند جوانی و شادابی را برای صورت به ارمغان بیاورد.
 4. طرح لبخند می تواند سبب افزایش اعتماد به نفس در صحبت کردن و لبخند زدن شود.
 5. طرح لبخند در مدت طولانی سلامت دهان و دندان را حفظ می کند.

طراحی کردن لبخند هالیوودی برای بیمار چگونه است؟

داشتن لبخند هالیوودی می تواند در روابط عاطفی و اجتماعی تاثیر گذار باشد. لبخند هالیوودی با افزایش اعتماد به نفس می تواند سبب موفقیت های شغلی در اجتماع باشد. برای ترمیم دندان ها در گذشته روش های سنتی و دردناکی وجود داشت، اما امروزه با پیشرفت علم دندانپزشکی و همچنین مجهز شدن ابزار ها و تکنیک های دندانپزشکی، در کمترین زمان و به بهترین نحو این درمان انجام می گیرد. در ابتدا دندانپزشک، عکس های گرفته شده از دندان بیمار را بررسی کرده و پس از آن به کمک نرم افزار کمکی، اقدامات مورد نیاز برای بیمار را شبیه سازی می کند. این اقدامات معمولا شامل سفید کردن دندان، روکش، ایمپلنت دندان و ارتودنسی دندان می باشند. به طور کل روش های اصلاح طرح لبخند به مشکلات و نقص های دهان و دندان بستگی دارد.

انواع روش های اصلاح طرح لبخند

با توجه به این موضوع که دهان و دندان هر فرد ویژگی های خاص خود را دارد، درمان دندانپزشکی زیبایی برای هر فرد متناسب با شخص او بوده و متفاوت می باشد. برای اصلاح طرح لبخند تکنیک ها و روش های متعددی وجود دارد که دندانپزشک بهترین متد را برای انجام کار تشخیص می دهد. در زیر به بررسی انواع روش های طرح لبخند می پردازیم:

 1. باندینگ دندان یا ونیر کامپوزیت

  در صورتی که دندان شما دچار آسیب های ظاهری مانند ترک خوردگی و یا تغییر رنگ دندان شده باشد، روشی مطمئن برای زیبایی آن ها به نام باندینگ وجود دارد. باندینگ می تواند فضای خالی بین دندان ها را حذف کند و یا سبب تغییر اندازه و شکل دندان شود. مدت زمان طرح لبخند به این روش حدود ۱ ساعت طول می کشد. در جهت تغییر رنگ دندان به روش باندینگ، بهترین رنگی که با دندان فرد مطابقت دارد، استفاده می گردد.
 2. سفید کردن دندان یا بلیچینگ

  غذا ها و نوشیدنی های رنگی و استفاده از دخانیات، به مرور زمان باعث تغییر رنگ دندان ها می شوند. وجود دندان های لکه دار و زرد از زیبایی دندان ها می کاهد. بلیچینگ، برای اصلاح طرح لبخند بسیار متداول می باشد و در مدت زمان بسیار کوتاه در مطب دندانپزشکی و یا با مشاوره دندانپزشک در خانه قابل انجام است. این روش نتیجه بی نظیری بر سفیدی دندان ها دارد.
 3. لمینت ونیر دندان

  گاهی اوقات دندان ها دچار آسیب هایی مانند کجی، خراشیده شدن و تغییر رنگ می شوند که برای ترمیم زیبایی دندان و رفع این مشکلات می توان از روش لمینت ونیر استفاده نمود. جنس آن پرسلن یا سرامیک می باشد و استحکام بسیاری بالایی دارد. لمینت ونیر روی دندان ها قرار گرفته و مشکلات ظاهری دندان ها را اصلاح می کند. مدت زمان درمان دو جلسه بوده و دندانپزشک در این مدت کوتاه لبخند زیبا را برای شما به ارمغان می آورد.
 4. ارتودنسی

  دندان برخی از افراد به دلیل نداشتن ظاهری صاف و مرتب، نیازمند اصلاح طرح لبخند بوده و ارتودنسی یک روش دندانپزشکی فوق العاده برای صاف و مرتب کردن دندان ها می باشد. ارتودنسی به صورت های متفاوتی انجام می گیرد که انتخاب آن بر عهده دندانپزشک متخصص می باشد. در این روش، دندانپزشک با کمک بریس های نامرئی و شفاف سرامیکی برای صاف کردن دندان های دندان های شما اقدامات لازم را انجام می دهد.
 5. کاشت دندان یا ایمپلنت

  در صورتی که به هر دلیل یک الی دو دندان شما از دست رفته باشد، ایمپلنت و کاشت دندان می تواند زیبایی را به دندان های شما باز گرداند. جنس ایمپلنت دندان از تیتانیوم بوده و به صورت یک میله باریک درون استخوان فک قرار می گیرد. این روش با بدن سازگار بوده و هیچ مشکلی را برای فرد ایجاد نمی کند.
 6. اصلاح طرح لبخند لثه ای

  برخی افراد دارای طول تاج دندان کوتاه می باشند که در هنگام صحبت کردن و یا لبخند زدن قسمت بیشتری از لثه آن ها نشان داده می شود. دندانپزشک طی یک عمل ساده و به کمک بی حسی موضعی می تواند طرح لبخند لثه ای را انجام داده و پس از آن به کمک روکش دندان لبخند زیبایی را ایجاد کند. جراحی لیفت لثه با ایجاد تناسب خط لثه، طرح لبخند زیبایی را به وجود می آورد.
 7. روکش دندان

  در مواقعی که آسیب دندان ها شدید باشد، دندانپزشک برای اصلاح طرح لبخند از این روش کمک می گیرد. در برخی از افراد تاج دندان به علت پوسیدگی زیاد، شکستگی و یا ضعیف شدن ساختار دندان دچار آسیب و تخریب شده است. برای درمان این مشکلات، روکش دندان انجام می گیرد. با استفاده از روکش، دندان ها در برابر آسیب و شکستگی محافظت می شوند و زیبایی بی نظیری به دست می آورند. روکش دندان از جنس فلز و یا سرامیک بوده و در واقع پروتز ثابت دندان نامیده می شود. دندانپزشک ابتدا از دندان ها قالب تهیه کرده و آن را به لابراتوار می فرستد تا روکش تهیه شود. جلسه دوم درمان این روکش با چسب مخصوصی روی دندان قرار داده می شود. روکش می تواند با کاهش احتمال پوسیدگی دندان، طول عمر دندان را افزایش دهد.
 8. پل دندانپزشکی یا بریج دندان

  برخی اوقات به دلایلی اگر حتی جای یکی از دندان ها خالی باشد، زیبایی دندان ها را تحت تاثیر قرار می دهد. اصلاح طرح لبخند به کمک بریج دندانی می تواند جای خالی دندان را پر کند و زیبایی را به دندان ها باز گرداند.
 9. طرح لبخند با کمک لمینت لومینیرز دندان

  برای داشتن لبخند هالیوودی با استفاده از لومینیرز، به دو جلسه ویزیت با دندانپرشک نیاز بوده و این کار در مدت زمان کوتاه انجام می گیرد. دندانپزشک در جلسه اول، قالب دندان بیمار را تهیه می کند و در جلسه بعدی آن را به سادگی و در مدت کوتاهی روی دندان قرار می دهد. این روش بدون تراشیدن دندان انجام شده و بدون درد بوده و نیازی به بی حسی موضعی ندارد.

ماندگاری طرح لبخند هالیوودی

مسئله دوام و ماندگاری طرح لبخند، سوال مهمی برای بسیاری از افراد است. به طور کل دوام و ماندگاری طرح لبخند مدت زمان مشخصی ندارد. البته مراقبت از دندان ها و رعایت بهداشت دهان و دندان به طور صحیح و منظم برای افزایش دوام آن بسیار اهمیت دارد و در صورت عدم رعایت بهداشت و مراقبت، احتمال دارد دندان ها به حالت قبلی برگردند. در بعضی مواقع اقدامی که برای طرح لبخند صورت گرفته نیازمند ترمیم و تکرار می باشد، مانند سفید کردن دندان که به مرور زمان بر اثر مصرف مواد غذایی رنگی دچار تغییر رنگ خواهد شد. در ارتباط با کاشت دندان، باید به جنس آن توجه نمود و جنس مرغوب را انتخاب کرد، زیرا احتمال شکستگی و لب پر شدن آن وجود دارد. در بین روش های ایجاد طرح لبخند، روکش دندان تا حدود ۱۰ الی ۱۵ سال نیازی به ترمیم ندارد.

کاربرد لیزر در طرح لبخند چیست؟

تکنولوژی لیزر به علت درمان راحت تر و کارآمدتر، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. برای انجام این تکنولوژی پیشرفته، دندانپزشک می تواند از لیزر با بافت نرم و یا سخت استفاده نماید. لیزر می تواند دندان را برای پر کردن کامپوزیت آماده کند و همچنین باعث تغییر شکل دندان جهت جاسازی روکش دندان شود. دندانپزشک برای سفید کردن دندان ها با زدن ژل سفید کننده روی دندان و بعد از آن به کمک لیزر می تواند دندان ها را سفید کند.

طرح لبخند هالیوودی بازیگران

در هنگام ضبط فیلم در گذشته، برای گریم دندان بازیگران از یک روکش موقت چند ساعته که جنس آن آکریلیک بود، استفاده می شد. این روکش تا چند ساعت قابل استفاده بود و بعد از آن از دندان جدا می شد. پس از آن بازیگران برای داشتن دندان های زیبا به طور دائمی، به دنبال طرح لبخند هالیوودی رفتند. برای مثال طرح لبخند برخی از بازیگران معروف را در زیر بررسی می کنیم:

 1. بن افلک

  این بازیگر خوش چهره هالیوودی با دوست خود مت دیمن وارد سینما شد، اما هیچ گاه نتوانست به موفقیت هایی که او دست پیدا کرده بود، برسد. پس از جدا شدن از جنیفر لوپز با شکست های زیادی در فیلم های خود رو به رو گردید. او هیچگاه به دنبال عمل های زیبایی و بوتاکس نرفت و معتقد بود این کار درست و حرفه ای نمی باشد. بن افلک برای زیبایی چهره خود به سراغ طرح لبخند هالیوودی رفت و جذابیت خاصی به چهره خود بخشید. او دارای دندان هایی با فاصله کوتاه بود و هزینه درمان زیبایی او حدود 20 هزار دلار شد.
 2. کاترین زتا جونز

  این بازیگر هالیودی برای اصلاح فاصله بین دندان های خود و رفع تیزی دندان های نیش خود، طرح لبخند هالیوودی را انجام داد. درمان او از طریق بلیچینگ و روکش های سرامیکی انجام شد و لبخند زیبایی برای او به ارمغان آورده شد.
 3. نیکلاس کیج

  نیکلاس کیج یکی از بازیگران پولدار و مشهور سینمای هالیوود می باشد. او سن بالایی دارد و با داشتن رفتار های عجیب خود بسیار معروف شده است. در یکی از فیلم های خود که نقش سرباز را داشت، باید چند کیلو وزن کم می کرد. نیکلاس کیج برای نشان دادن صورت شکسته خود، دندان های نیش خود را کشید. بعد از اتمام فیلم، برای اصلاح طرح لبخند خود با کمک بلیچینگ، روکش های سرامیکی و ارتودنسی، زیبایی را به لبخند خود بازگرداند.
 4. اوپرا وینفری

  اوپرا وینفری از ثروتمندترین زنان دنیا بوده که برنامه تلویزیونی او دارای میلیون ها بیننده می باشد. او به علت داشتن لحن فوق العاده زیبا در کلام خود، محبوبیت و شهرت بسیاری دارد و افراد زیادی را به خود جذب می کند. اوپرا وینفری برای افزایش جذابیت ظاهری خود به اصلاح دندان های خود اقدام کرد. او ارتودنسی را با کمک براکت های نامرئی انجام داد و بعد از آن برای روکش دندان های خود از کامپوزیت های سرامیکی استفاده نمود.
 5. جورج کلونی

  جروج کلونی عادت به دندان قروچه داشت و به همین علت باعث ساییدگی دندان های خود شده بود. برای اصلاح وضعیت دندان های خود، به دنبال درمان زیبایی دندان رفت. ارتفاع دندان های جلویی او به علت ساییده شدن کوتاه شده بود. او با استفاده از لمینت چینی و پس از آن به کمک لیزر، بهبود فرم و شکل دندان های خود را به دست آورده و با هزینه 30 هزار دلار، یکی از لبخند های هالیوودی را به دست آورد.
 6. براد پیت

  او و همسرش آنجلینا با ورزش و رژیم های غذایی حرفه ای سعی دارند خود را در دسته بازیگران جوان و سالم هالیوود نگاه دارند. براد پیت، بر روی صورت خود تزریق فیلر انجام داد و با کمک دندانپزشک زیبایی و استفاده از لمینت طرح لبخند هالیوودی را به دست آورد.
 7. تام کروز

  تام کروز به دلیل از دست دادن یکی از دندان های فک بالای خود، دچار ایرادی در خط وسط دندان های خود شد. از دست رفتن دندان در دوران جوانی، می تواند نظم دندان های دیگر را نیز بهم بریزد. او برای درمان دندان های خود از ارتودنسی و لمینت و بلیچینگ کمک گرفت و هزینه 30 هزار دلار را برای درمان خود استفاده نمود.

مراقبت های بعد از طرح لبخند هالیوودی

مراقبت های بعد از طرح لبخند هالیوودی

یکی از دارایی های بی نظیر هر فردی، زیبایی می باشد. لبخند زیبا اعتماد به نفس شما را افزایش داده و هنگام صحبت کردن حس بی نظیری را به شما خواهد داد. برای محافظت از دندان های سفید و زیبای خود و همچنین افزایش طول عمر آن ها، بهتر است نکات زیر را رعایت کنید.

 1. هر چند وقت یک بار برای چکاپ دندان های خود به مطب دندانپزشکی مراجعه نمایید.
 2. بهداشت دهان و دندان خود را جدی بگیرید. به طور منظم و درست حداقل روزی دو بار مسواک بزنید و از نخ دندان استفاده کنید.
 3. سعی کنید از یک رژیم غذایی خوب و متعادل پیروی کنید. کاهش مصرف نوشیدنی حاوی قند و غذا های شیرین، می تواند طول عمر دندان ها را بالا ببرد.
 4. از خوردن ناخن، مصرف دخانیات و الکل پرهیز کنید و سعی کنید این عادت های اشتباه را کنار بگذارید.
خواندن 269 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 20 بهمن 1399 ساعت 14:19
دکتر فاطمه لبافی دندانپزشک

دکتر فاطمه لبافی فارغ التحصیل رشته دندانپزشکی در سال 1367 از دانشگاه شهید بهشتی می باشند. ایشان از سال 1383 همکاری خود را با بیمارستان میلاد آغاز نمودند و در حال حاظر به عنوان دندانپزشک و مسئول فنی بخش دندانپزشکی بیمارستان میلاد مشغول به کار می باشند. دکتر فاطمه لبافی در سال 1397 از سوی قائم مقام مدیر عامل به عنوان دندانپزشک برگزیده بیمارستان میلاد انتخاب و مورد تقدیر قرار گرفتند. در کلینیک دندانپزشکی دکتر فاطمه لبافی واقع در ستارخان از معتبرترین و با کیفیت ترین تجهیزات برای درمان بیماران استفاده می شود و هدف اصلی در این کلینیک بهبودی کامل و رضایت بیماران می باشد.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

 1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل کنید
(*)
لطفا نام خود را وارد کنید
(*)
شماره تماس خود را وارد کنید
(*)
ورودی نا معتبر